دانلود دانلود درس پژوهی کلاس پنجم

با سلام و درود خدمت خدمت شما پژوهشگر عزیز در این مطلب از سایت فایل با عنوان دانلود درس پژوهی کلاس پنجم هم اکنون آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب مراجعه نمایید .
دانلود , درس پژوهی کلاس پنجم

دانلود درس پژوهی پایه پنجم به عنوان درس بخوانیم به صورت کامل و آماده به صورت ورد و قابل ویرایش تعداد صفحات 20 در این درس پژوهی کلیه مستندات و مراحل اجرا به صورت کامل رعایت گردیه است در اینجا بخشهای از آن را میبینیم

آدمی از آغاز بر آن بوده است که تاریکی های جهان را به نور آگاهی و دانش و اندیشه روشن نماید تا بتواند به افق های دورتر دانایی و دانش اوج بگیرد. در این میان اشتغال به نشر و پژوهش در علوم موهبتی است ایزدی که معلمان را به مراتب عالی الهی می رساند. و باری گران و مسئولیتی عظیم را بردوش این جماعت قرار می دهد. جستار پیش رو، حاصل این عشق و احساس وظیفه ی توأمان است.

درس پژوهي برگردان واژه ژاپني jugyokenkyu بمعني مطالعه يا پژوهش تشکيل شده است .kenkyu بمعني درس و jugyo بمعناي مطالعه يا پژوهش است . معادل انگليسي درس پژوهي Lesson study است .

درس پژوهي به زبان ساده مطالعه و پژوهش جمعي پيرامون عمل تدريس است . بعنوان يك معلم حرفه اي بيا و در روش تدريس خود تامل کن! حتما روش بهتري براي تدريس وجود دارد . اما اين بار نه به تنهايي، بلكه با يک گروه از معلمان هم رشته ، روش خود را مورد مطالعه و آزمون قرار دهيد ، با هم با نقد شرايط موجود و در جهت نيل به وضع موجود طرح مساله نماييد ، در جهت شناخت بهترين روش ممکن پژوهش کنيد ، نتايج پژوهش را در کلاس درس و بصورت طبيعي بيازماييد ، نتيجه آزمايش را نقد کنيد ، طرح را اصلاح و دوباره در يک کلاس ديگر آن را اجرا نماييد ، نتايج پژوهش خود را منتشر و در اختيار ديگران قرار دهيد .

به اين ترتيب شما گام در مسير درس پژوهي نهاده ايد روشي که پايه توسعه مستمر حرفه اي شماست و شما را در مسير يک معلم حرفه اي و فکور به حرکت وا مي دارد !

در این درس پژوهی سعی بر این است که دانش آموزان به طور کامل با مفاهیم کامل درس آشنا گردند و مشکلات و معایب تدریس در این باره برطرف گردد.


مطالب دیگر:
📜بررسی زندگي نامه ابوريحان بيروني و نگاهی به اعیاد باستان ایران📜نگاهی به آب و آلودگی ها و .. آن و آب معدنی و شرکت آب معدنی📜نگاهی به زندان و سیستم های مختلف و اداره آن📜نگاهی به شكنجه در كنوانسيون 1984 سازمان ملل متحد📜بررسی قاره اروپا و جغرافیا و اقتصاد و ... آن📜ارزیابی گاوهای نر و محصولات آنها📜ارزيابي نظريه معرفت شناختي «پوزيتيويسم»📜بررسی آرسنیک و کاربرد، نحوه جذب و خطرات آن📜شرح روش انجام ارزيابي عملكرد كاركنان و معیارها و اهداف و .. آن📜ارزیابی فعالیت های یونیسف در بم و زرند در ارتباط با مراکز دوستدار کودک📜ارزيابي سهام عادي (common stock valuation)📜بررسی ارزن و طبقبه بندی آن و مروری بر غلات و انواع و ارزش غذایی و رشد آن📜بررسی ارشمیدس و رساله و کارهای او📜نگاهی به آزادي فردي و حدود آن در حكومت اسلامي📜بررسی گل شمعدانی و گونه ها و پرورش آن📜بررسی كاربرد ليزد در اسپكتروسكوپي📜مختصری بر گفتار درمانی، درمان روانکاوانه، درمان شناختی رفتاری و گروه درمانی📜نگاهی به خط توليد كارخانه كاشي صبا و ابزار و تجهیزات آن📜بررسی مفهوم گشتاور نیرو و قانون گشتاورها📜بررسی شرکت مکاترونیک ژاو📜گونه شناسی و گاهنگاری نسبی ظروف عصر آهن بخش پیش از تاریخ موزه ملی ایران باستان📜بررسی گل سرخ گل محمدی و تاریخچه و پرورش آن و مروری بر صنعت گلابگیری📜نگاهی به مقوله ازدواج و سن ازدواج و مشکلات و سختی های آن📜بررسی گوگن و زندگی و هنر و تکنیک او📜بررسی گشتاور نیرو و محاسبه آن و نگاهی به نیروی اصطکاک و فنر و انواع آنها