دانلود مقاله بررسی نقش نماز در تحکیم و تقویت بنیان خانواده

با سلام و درود خدمت خدمت شما پژوهشگر عزیز در این مطلب از سایت فایل با عنوان مقاله بررسی نقش نماز در تحکیم و تقویت بنیان خانواده هم اکنون آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب مراجعه نمایید .
نقش نماز , فواید نماز , تاثیر نماز , فواید نماز در خانواده , نقش نماز در خانواده , نقش نماز در تحکیم بنیان خانواده

تعداد صفخات : 14 ص

قابل ویرایش

دارای فایل PDF - آماده برای چاپ

دارای چکیده + مقدمه + نتیجه گیری + بیان مسائله + اهمیت و ضرورت انجام تحقیق + پیشینه­ی تحقیق

بخشی از مقاله :

نقش و پیامدهای نماز در استحکام بنیان خانواده

خانواده کوچک‌ترین واحد اجتماع است که توانایی و بازدهی جامعه به آن بستگی دارد. امروزه جوامعی موفق هستند که خانواده‌های موفق دارند.در واقع جامعه چیزی جز بسط خانواده نیست بسیاری از مشکلات فرهنگی و اجتماعی جهان غرب از بحران خانواده ناشی می‌شود. نماز از جهات مختلفی بنیان خانواده را تقویت می‌کند که موارد زیر از جمله آن‌هاست:

  • تقویت فضای معنوی : از آن جا که سلامت و آرامش خانواده منوط به ایجاد روح معنویت و یاد خدا در فضای خانه و ایجاد فضایل اخلاقی در افراد خانه است.نماز با ایجاد فضای معنوی در خانه آرامش روانی اعضای خانواده را تأمین می‌کند و سبب تقویت بنیان روابط آن‌ها می‌شود در این فضای معنوی است که انجام شعایر دینی و تربیت مذهبی فرزندان براحتی انجام می‌شود و آینده‌ی خانواده تضمین می‌گردد.
  • 2.تقویت محبت :محبت یکی دیگر از جهاتی است که باعث محکم نگه داشتن بنیان خانواده می‌شود. بارزترین ویژگی خانواده در محبت بین اعضای آن جلوه می‌کند و در هیچ یک از گروه‌های اجتماعی محبت متقابل به این صورت شکل نمی‌گیرد.این کانون گرم خانواده است که پناهگاه اهل خانه در برابر ناملایمات زندگی است.نماز سبب تحکیم محبت در بین اعضای خانواده می‌شود. یکی از عوامل اصلی ایجاد محبت تواضع است و می‌دانیم که اگر نمازی با تواضع وخشوع انجام شود کبر را از بین می‌برد و این حالت تواضع خود بخود در تمام مراحل زندگی جلوه می‌کند و در رفتار و اعمال آدمی تأثیر می‌گذارد. یکی دیگر از عوامل ایجاد محبت‌ ایمان بخداست....


    مطالب دیگر:
    🔑بررسي لامپهاي پر قدرت مورد استفاده در رادار🔑گزارش کارآموزی شرکت قطعه سازی CNC🔑فوم بتن🔑بانک تحقیق های دانشجوئی برای دروس عمومی🔑گنجینه نفیس وناب سوالات ارزشمندوطلایی با پاسخنامه و جزوات شگفتی ساز آزمون استخدامی دستگاههای اجرایی🔑مجموعه نمونه سوالات ارزشمند و طلایی با جواب و پاسخنامه و جزوات شگفتی ساز آزمون استخدامی هلال احمر🔑سوالات ویژه آزمون بهیاری جهت دانش آموزان پایه دهم ورودی دبیرستان بهیاری🔑آزمون آزمایشی استخدامی دستگاههای اجرایی و هلال احمر سال 1395جهت تمامی شغل ها🔑مجموعه سوالات ناب و پرتکرار سه دوره آزمون استخدامی کشور بسیار موثر و کارساز🔑دفترچه آخرین آزمون استخدامی دستگاههای اجرایی سال 1394 با پاسخنامه🔑مجموعه جدید و سری دوم نمونه سوالات بهیاری ویژه دانش آموزان ورودی دبیرستان پایه دهم🔑مجموعه نمونه سوالات بسیار مهم و فوق العاده موثر مشترک در آزمون های استخدامی🔑مقاله انگلیسی به همراه ترجمه به فارسی با عنوان مدیریت دانش و اندازه گیری: بررسی انتقادی🔑مقاله به همراه ترجمه🔑نمایشنامه عشق مرده، مرده عشق🔑آموزش ساخت صفحه HTML🔑دانلود پاورپوینت مفاهیمی جدید در سازمان ها (هوشمندی کسب و کار، هوشمندی رقابتی، مدیریت محتوا، دیتا ور🔑مونوگرافي روستای حصاربن🔑پروپوزال کارشناسی ارشد رشته روانشناسی بررسی مسایل و مشکلات روانی-اجتماعی نوجوانان تحت سرپرستی بهزیست🔑نمونه قالب و تم پاورپوینت فوق العاده حرفه ای و زیبا برای ارائه پایان نامه🔑رشته مدیریت بازرگانی – گرایش بیمه🔑تاریخچه فروشگاه رفاه رشته تحصيلي : مدیریت کسب وکار🔑جداسازی بی هنجاریهای گرانی بر اساس تجزیه تجربی دوبعدی🔑پژوهش تلویزیون اینترنتی در قالب فایل ورد🔑پژوهش مدیریت منابع انسانی