دانلود توريسم

با سلام و درود خدمت خدمت شما پژوهشگر عزیز در این مطلب از سایت فایل با عنوان توريسم هم اکنون آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب مراجعه نمایید .

نام فایل :


فرمت : .doc


تعداد صفحه/اسلاید : 10


حجم : 43 کیلوبایتمفهوم واژه :
گردشگري معال فارسي و كاملاً دقيق واژه
Tourism
در زبانهاي انگليسي، فرانسه و آلماني است كه بصورت مصطلح در زبان فارسي بصورت جهانگردي ترجمه شده است. ريشه اين واژه از اصطلاح
Tornus
يوناني و لاتين گرفته شده كه يكي از معاني آن گردش كردن و يا گشتن است و با پسوند
Ism
يا گري بصورت اسم مصدر
Tourism
يا گردشگري در آمده است.
[1]
اصطلاح «توريست» (
Tourist
) از قرن نوزدهم معمول شده است. در آن زمان اشراف زادگان فرانسه مي بايست براي تکميل تحصيلات و کسب تجربه هاي لازم زندگي، اقدام به مسافرت مي نمودند. اين جوانان در آن زمان توريست ناميده مي شدند و بعدها در فرانسه اين اصطلاح در مورد کساني به کار مي رفت که براي سرگرمي ، وقت گذراني و گردش به فرانسه سفر مي کردند و بعداً با تعميم بيشتر به کساني اطلاق مي شد که اصولاً به اين منظور به سفر مي رفتند. کم کم کلمه توريست به بعضي زبانهاي ديگر نيز وارد شد و از آن واژه (
Tourism
) بوجود آمد. از همان زمان و توريست به بعضي از مسافرتها و مسافريني گفته مي شود که هدف آنها استراحت و گردش و سرگرمي و آشنايي با مردم بود و نه کسب درآمد و اشتغال به کار.
[2]
در زبان فارسي کلمه « سياح» در گذشته به کساني گفته مي شد که با هدف و منظور شخصي دست به سفر مي زدند؛ مانند ناصر خسرو و سعدي، و اين واژه در زبان فارسي تا نيمه اول قرن بيستم در معني فوق به کار ميرفت تا آنکه دو واژه جهانگرد و جهانگردي جاي آن را گرفت.
واژه جهانگردي به اين سبب که در معني خود عبور از مرزهاي سياسي و سفر به ديگر کشورها را تداعي مي کند ، نمي تواند معني کامل را ادا نمايد. زيرا توريست ها به دو گروه توريستهاي خارجي و توريستهاي داخلي تقسيم مي شوند که واژه جهانگرد بيشتر در تعريف توريستهاي خارجي کاربرد دارد. در صورتي که توريستهاي داخلي نيز بايد در واژه گزيني فارسي کلمه توريست گنجانده شود. از اين رو واژه « گردشگر» رساتر از واژه جهانگرد بوده و گوياي اصطلاح توريست مي باشد.
تعريف توريست يا گردشگر:
در شناخت توريست يا گردشگر تعاريف مختلفي از سوي سازمانها و افراد مختلف ارائه شده است که ذيلاً به بخشي از آن اشاره مي گردد.
واژه « » (
Tourism
...


مطالب دیگر:
📜مبانی نظری و پیشینه تحقیق افسردگی معلمان زن 85 صفحه📜مبانی نظری و پیشینه تحقیق اضطراب معلمان زن 64 صفحه📜مبانی نظری و پیشینه تحقیق نظریه های اضطراب 55 صفحه📜مبانی نظری و پیشینه تحقیق نظریه های افسردگی 79 صفحه📜مبانی نظری و پیشینه تحقیق انواع درمان های افسردگی 72 صفحه📜مبانی نظری و پیشینه تحقیق کودکان و دانش آموزان استثنایی📜چارچوب نظری و پیشینه پژوهش کودکان و دانش آموزان استثنایی📜مبانی نظری و پیشینه تحقیق افسردگی و اضطراب 99 صفحه📜چارچوب نظری و پیشینه پژوهش افسردگی و اضطراب📜پیشینه نظری و فصل دوم پایان نامه افسردگی و اضطراب📜مبانی نظری و پیشینه تحقیق تیپ های شخصیتی دانش آموزان 60 صفحه📜چارچوب نظری و پیشینه پژوهش تیپ های شخصیتی دانش آموزان📜مبانی نظری و پیشینه تحقیق شخصیت و نظریه های شغلی 59 صفحه📜چارچوب نظری و پیشینه پژوهش شخصیت و نظریه های شغلی📜پیشینه نظری و فصل دوم پایان نامه شخصیت و نظریه های شغلی📜ادبیات نظری و پیشینه تجربی شخصیت و نظریه های شغلی📜پیشینه تحقیق و مبانی نظری اختلالات روانی 37 صفحه📜چارچوب نظری و پیشینه پژوهش اختلالات روانی📜پیشینه نظری و فصل دوم پایان نامه اختلالات روانی📜مبانی نظری و پیشینه تحقیق اختلالات روانی در زنان زندانی 36 صفحه📜مبانی نظری و پیشینه تحقیق فرد سیگاری 48 صفحه📜چارچوب نظری و پیشینه پژوهش فرد سیگاری📜پیشینه نظری و فصل دوم پایان نامه فرد سیگاری📜ادبیات نظری و پیشینه تجربی فرد سیگاری📜مبانی نظری و پیشینه تحقیق دانشجوی سیگاری 47 صفحه