دانلود تلفات ازت در خاک

با سلام و درود خدمت خدمت شما پژوهشگر عزیز در این مطلب از سایت فایل با عنوان تلفات ازت در خاک هم اکنون آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب مراجعه نمایید .

نام فایل :


فرمت : .doc


تعداد صفحه/اسلاید : 12


حجم : 150 کیلوبایت
از کتاب تست ویژه آزمونهای کاردانی به کارشناسی و کارشناسی ارشد-توسط بخش تحقیقات و انتشارات آنلاین کشاورز تنها
ازت جزء ساختمان کلروفیل بوده و در اثر کمبود آن گیاه به زودی می گراید که این زردی ابتدا از برگهای پایینی و مسن شروع می شود.
کود اوره دارای 46 در صد ازت می باشد.از ترکیب آمونیاک و گاز کربنیک به دست می آید و در صد ازت آن دو برابر ازت سولفات آمنیوم می باشد.
شبدر قادر به تثبیت ازت از طریق همزیستی با ریزوبیوم است.
مصرف کودهای ازتی جذب فسفر توسط گیاه را افزایش می دهند.
کودهای ازتی به دلیل حلالیت زیاد از آبشوئی تلف شده بنابراین کود های ازتی را هرچه نزدیکتر به زمان کاشت و زمانی که نیلز گیاه به ازت زیاد است مصرف شود.
معمولا کودهای ازته مقداری هنگام کاشت و مقداری به صورت سرک و پس از کاشت مصرف می شود.
کود ازتی با افزایش میزان شاخ و برگ و تعرق و نازک کردن اپیدرم حساسیت گیاه به بیماری را افزایش می دهد.
سولفات آمنیوم دارای 21% ازت و 24%گوگرد می باشد.
کود ازتی که بعد از گل دادن به غلات داده میشود مقدار پروتئین دانه را به میزان قابل توجهی افزایش می دهد و بدین ترتیب کیفیت نانوایی را بهبود می بخشد.
بیشتر ازت خاک در مواد آلی خاک وجود دارد که به تدریج تجزیه شده و به فرم معدنی در می آیند.
ازت به دو فرم
NH4+
و آنیونی
NO3-
از خاک به وسیله گیاهان جذب می شود.
در گندم مصرف زیادی کود های ازتی رشد رویشی را افزایش و مقاومت ساقه ها را در برابر عوامل نا مساعد جوی کاهش می دهد.موجبات خوابیدگی بوته ها را فراهم می کند.همچنین برای مقابله مصرف هورمون برای کوتاه کردن ساقه و کاشت گندمهای با ساقه قطور و دیواره ضخیم و تاخیر در مصرف کود ازتی نیز موثر است.
عامل محدود کننده تولیدات کشاورزی؟-ازت زیرا معمولا میزان ازت خاک کمتر از مقدار مورد نیاز گیاه برای تولید حداکثر محصول می باشد.
کمبود عنصر ازت میزان اسید آمینه علوفه را کاهش می دهد.ازت عنصر اساسی برای ساخت اسید آمینه و پروتئین است.
ازت معدنی در خاک به صورت های ازت عنصری.ازت نیتراتی.ازت آمونیاکی. و ازت آلی وجود دارد.
تاثیر ازت در مقاومت گیاه به سرما-مقاومت گیاه را کاهش می دهد.زیرا ازت باعث پرآب شدن سلولها و نازک شدن دیواره سلولی می شود.
در مناطق پر باران و خاک سبک مصرف کود ازته در جند نوبت توصیه می شود چون به دلیل بارندگی زیاد و نفوذ پذیری زیاد خاک سبک احتمال شستشوی ازت در این شرایط زیاد است و باید ازت را در چند نوبت به خاک اضافه کرد.
...


مطالب دیگر:
📌پاورپوینت مدل های بازاریابی📌پاورپوینت مدل های برنامه ریزی گردشگری📌پاورپوینت مدل های کسب و کار📌پاورپوینت مدل های موجودی با تقاضای مستقل و گسسته📌پاورپوینت مدلسازی و ویژگی های سیستم📌پاورپوینت مدیریت ارتباط با مشتری الکترونیکی📌پاورپوینت آموزش درس هشتم مطالعات اجتماعی پنجم ابتدایی📌طرح لایه باز فوتوشاپ، لیبل ظرف عسل📌دانلود پاورپوینت در باره ی کار تیمی وارتباط مؤثر 📌دانلود پاورپوینت در باره ی کار آفرینی و دولت الکترونیک📌دانلود پاورپوینت درباره ی کاربرد شرح حال ومعاینه بالینی برای تشخیص کمردرد📌دانلود پاورپوینت در باره ی کاربرد آنزیم ها در نانوایی📌پاورپوینت ابزار های مالی مشتقه (همراه با مثالهای تشریحی)📌پاورپوینت حسابداری سنجش مسئولیت، ارزیابی و سنجش عملکرد استراتژیک و تکنیکهای نوین آن📌پاورپوینت مسئولیت پاسخگویی و کنترل‌های داخلی در بخش عمومی📌پاورپوینت با موضوع برنامه ریزی سود و اهرم های مالی📌پاورپوینت با موضوع قوانین و مقررات مالی در مدیریت بودجه📌سورس و برنامه ماشین حساب اعداد بزرگ (صد رقمی) c++ 📌دانلود پاورپوینت در باره ی پاتولوژی استان کرمان📌دانلود پاورپوینت در باره ی کسب معلومات برای سیستم خبره تصمیم گیری-علمی 📌دانلود پاورپوینت در باره ی کشت بدون شخم📌دانلود پاورپوینت درباره ی کــلزا📌دانلود پاورپوینت درباره ی کلید های طلایی مدیریت منابع انسانی📌دانلود پاورپوینت در باره ی کمپوت آناناس📌نمونه سوالات استخدامی تخصصی کامپیوتر