دانلود ترجمه مقاله کنترل حالت فازی در سیستم دریچه گاز الکترونیکی

با سلام و درود خدمت خدمت شما پژوهشگر عزیز در این مطلب از سایت فایل با عنوان ترجمه مقاله کنترل حالت فازی در سیستم دریچه گاز الکترونیکی هم اکنون آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب مراجعه نمایید .
دریچه گاز الکترونیکی,حالت کنترل فازی,سیستم منطق فازی

کنترل حالت فازی در سیستم دریچه گاز الکترونیکی

Fuzzy Sliding-mode Control of the Electronic Throt

چکیده :

ساسات الکترونیکی توسط قطع کن DC از طرف موتور با تنظیم جریان هوا در سیستم احتراق خودرو به وجود می آید . سیستم دریچه گاز الکترونیکی غیر خطی بوده و ویژگی های دینامیکی دارد و کنترل آن را توسط روش های سنتی براساس استراتژی PID را دشوار نموده و عملکرد رضایت بخشی دارد . روش کنترل فازی در این مقاله برای دریچه های گاز الکترونیکی پیشنهاد شده است . در ابتدا براساس مدل دینامیکی دریچه گاز الکترونیکی این کنترل فازی طراحی شده است . این حالت از کنترل از مدت کنترل معادل و مدت کنترل سوئیچینگ تشکیل شده است . سیستم منطق فازی به منظور تغییرات مدت کنترل تصویب شده بنابراین کنترل ضعیف است . در نهایت یک کامپیوتر شبیه سازی را انجام داده و نتایج شبیه سازی روشی کنترل دارای عملکرد کنترل رضایت بخش پیشنهادی را بررسی می کند .

کلمات کلیدی : دریچه گاز الکترونیکی حالت کنترل فازی سیستم منطق فازی .

1 – مقدمه :

دریچه گاز الکترونیکی اساسا با موتور های DC می باشد که می تواند جریان هوا را در سیستم احتراق خودرو تنظیم کند . سیستم کنترل آن مواضعی مانند سوپاپ دریچه گاز با توجه به زاویه باز مرجع دارد که توسط واحد کنترل موتور ارائه شده است . در سال های اخیر دریچه گاز الکترونیکی به طور فزاینده ای در اتومبیل ها و مدرن به منظور بهبود قابلیت رانندگی خودرو و کاهش مصرف سوخت و تولید گاز های گلخانه مورد استفاده قرار گرفته است . وجود مشخصه غیر خطی خود و عدم اطمینان از دریچه گاز الکترونیکی همیشه همراه خودرو است . با توجه به مشخصه غیر خطی بودن و پارامتر عدم قطعیت در دریچه گاز الکترونیکی به دست آوردن عملکرد کنترلی رضایت بخش و با استفاده از روش کنترلی سنتی PID دشوار می باشد . لذا روش کنترلی حالت فازی مؤثر بوده و برای مقابله با مشخصه غیر خطی قوی و عدم اطمینان در پارامتر ها ارائه می شود . برای این استفاده حالت دو فازی به طور گسترده ای در کاربرد های عملی مورد استفاده قرار گرفته است . همچنین برخی از آثار آن برای کنترل دریچه گاز الکترونیکی معرفی شده است . و همچنین ساختار کنترل دریچه گاز الکترونیکی ارائه شده و مورد بحث است که شامل سرعت متوسط کنترل و کنترل خطی دیجیتالی در موقعیت بیرونی است . مشخصه هیستیریک خطی از دریچه گاز الکترونیکی توصیف شده و روش کنترل پیشنهاد شده برای کنترل دریچه گاز الکترونیکی ناظران بر طراحی براساس مدل شناخته شده با سیستم کنترل دریچه گاز این مدل را ارائه نمودند . سیستم عصبی برای کنترل الکترونیکی مبتنی بر شبکه جریان بنزین ارائه شده است که در آن یک شبکه عصبی برآورد عدم قطعیت در وابستگی به سیستم را نشان می دهد . کنترل دریچه گاز الکترونیکی براساس مفاهیم این حالت ارائه شده است . و الگوریتم آن به عنوان قانون کنترل انتخاب شده است . در این مقاله یک روش کنترل فازی از دریچه گاز الکترونیکی طراحی شده است . در ابتدا یک مدل ریاضی از دریچه گاز الکترونیکی ارائه می شود . براساس مدل دینامیکی از دریچه گاز الکترونیکی این طراحی کنترل انجام می شود . به منظور کاهش مشکلات در این حالت سیستم منطق فازی بهره برداری براساس مدت زمان را توسط کنترل سوئیچینگ انجام می دهد . پیشنهاد حالت فازی برای دریچه گاز الکترونیکی می تواند همراه سوپاپ دریچه گاز با کنترل عملکرد رضایت بخشی همراه باشد . در نهایت یک شبیه سازی کامپیوتری انجام می شود و نتایج شبیه سازی در اثر بخشی پیشنهاد روشی کنترل بررسی می شود .

مطالب دیگر:
🔗تحقیق بررسي راه کارهاي طراحي اقليمي با توجه به عوامل پنج گانه کل به جزء نگر🔗تحقیق تاریخچه وزارت راه وترابری🔗تحقیق کشف پرتوزایی عناصر پرتوزا (رادیواکتیو)🔗پاورپوینت خلاصه کتاب آشنايي با ادبيات معاصر ايران تالیف هرمز حبیبیان🔗پاورپوینت ادبیات معاصر 1 نظم تالیف دکتر اسماعیل حاکمی🔗پاورپوینت خلاصه کتاب انواع ادبی تالیف سیروس شمیسا🔗پاورپوینت انواع ادبی🔗پاورپوینت خلاصه کتاب عروض و قافيه تالیف سیروس شمیسا🔗پاورپوینت خلاصه کتاب بدیع تالیف سیروس شمیسا🔗پاورپوینت بدیع🔗پاورپوینت خلاصه کتاب بوستان سعدی (نظم 5- بخش 1) تالیف دکتر حسن انوری🔗پاورپوینت خلاصه کتاب دستور زبان فارسی1 تالیف دکتر حسن انوری🔗پاورپوینت معرفي كلي احشائ شكم🔗پاورپوینت آشنایی بادستگاه گوارش🔗پاورپوینت چهار بخش دوازدهه🔗پاورپوینت طحال🔗پاورپوینت کلیه ها🔗پاورپوینت دیواره پشتی شکمی🔗پاورپوینت تعمیر فتق🔗مجموعه پاورپوینت اهمیت آناتومی تنه🔗پاورپوینت آناتومی سیستم لیمبیک🔗پاورپوینت کبد🔗تحقیق اعتماد به نفس چیست؟🔗تحقیق آشنايي با رشته پزشکی🔗تحقیق اسكوليوز (انحناي‌ ستون‌ فقرات‌)