دانلود جوانان و اوقات فراغت مجازي

با سلام و درود خدمت خدمت شما پژوهشگر عزیز در این مطلب از سایت فایل با عنوان جوانان و اوقات فراغت مجازي هم اکنون آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب مراجعه نمایید .
تحقيق جوانان و اوقات فراغت مجازي

تحقيق
متشکل از 27 صفحه ، در قالب word قابل ويرايش و اماده پرينت

بخشی از محتوا ::

مقدمه
اينترنت عرصة مهمي را براي تحقيقات اجتماعي و آزمودن نظريه‌هاي مربوط به اشاعة تکنولوژي و اثرات رسانه‌ها فراهم ساخته‌است. بخشي از اين جاذبه به ‌واسطة قابليت ادغام شيوه‌هاي ارتباطي و صورت محتواي ارتباط است. جاذبه‌هاي ديگر مربوط به اثرات و کارکردهاي اجتماعي اين رسانه و محيط‌هاي مختلف آن براي افراد و اجتماعات محل زيست آنها و به‌ويژه براي جوانان به‌عنوان پيشگامان نوآوري و مصرف اين رسانة جديد مي‌باشند.
طولاني شدن دورة جواني و نوجواني، رواج شيوه‌هاي جديد رفتار اجتماعي براي‌پر کردن فضاي زندگي، فردي‌شدن و كم‌رنگ‌شدن شکاف‌هاي متداول اجتماعي، اهميت يافتن سبك زندگي و «سياست زندگي» براي جوانان، از هم پاشيدگي شبکه‌هاي سنتي همسايگي و نوسازي شهري از جملة زمينه‌هاي اصلي هستند که شرايط جديدي را پيش روي جوانان قرار داده‌اند. آنچه در کنار اين روندها و متاثر از رشد رسانه‌هاي جديد قابل ذکر است اهميت بيش از پيش حفظ و تنوع در اوقات فراغت براي جوانان است. اولين نسل آشنا با کامپيوتر و تکنولوژي‌هاي ارتباطي را بايد نسل فعلي دانست. بسياري از آنان مي‌توانند با طيفي از نرم افزارهاي کامپيوتري کار کنند و به‌راحتي آن را بفهمند. اين تحولات تکنولوژيک علاوه بر تأثير بر ذوق، سليقه و نياز ارتباطي آنها، گذراندن اوقات فراغت آنها را نيز تحت تأثير قرار داده‌است. دو فرآيند «رسانه‌اي‌شدن»( mediatisation) و «خانگي شدن»(domestification) توصيف‌کنندة گذران بخش عمده‌اي از فراغت جوانان در جوامع مدرن است. جوانان فراغت خود را بيش ازپيش در خلوت سپري مي‌کنند و براي سرگرم شدن به طور فزاينده‌اي به رسانه‌هاي جديد متکي هستند.
ارتباطات باواسطة کامپيوتر (CMC)، «فرهنگ فراغت» و «اجتماع فراغت» را نيز تحت‌الشعاع قرارداده‌است.

مطالب دیگر:
تحقیق درباره دولت دینی و حریم خصوصی (باز خوانی فرمان هشت ماده ای امام خمینی(ره))تحقیق درباره وجوه و راهکارهای دولت الکترونیکتحقیق درباره کاشت داشت برداشت گیاه صنعتی پنبه تحقیق درباره نقش دی اکسید کربن در فتوسنتز گیاهان خشکی و آبزیتحقیق درباره نقش كنترل كیفیت در تولید و تأثیر آن در بهره وری شركت ملی صناتحقیق درباره نماز عبادتی بزرگتحقیق درباره نمایشتحقیق درباره نمایشگاه گل و گیاه محلاتتحقیق درباره نور در تئاتر شاعرانه تحقیق درباره نور آینه عدسیتحقیق درباره نیازها و پاداشهای اساسی انسانتحقیق درباره هنر نقاشی - مصورتحقیق درباره واقعه غدیرتحقیق درباره وحدت در قرآنتحقیق درباره تقاضای صدور حكم تغییر نامتحقیق درباره وقفمدل سه بعدی میز بیلیارد (تری دی اس مکس)پاورپوینت درس یازدهم کتاب مطالعات اجتماعی پایه پنجم ابتدایی( کشورهای همسایه 1)تحقیق درباره کاربرد در مقایسۀ دو مدل تأثیرات مطالعۀ منابع کلسیم گوسفندتحقیق درباره تركیب اتمسفر